CONCERTS

Si voleu publicar el vostre concert al Web ompliu el següent formulari:
Formulari de comunicació de concerts

   

Si no veieu actualitzats els concerts premeu CTRL+F5


ABRIL - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
1 12:30 Plaça de l'Església L'Espluga de Francolí Coral Espluguina Xavier Morgades Cantada de Caramelles gratuït
1 12:30 Sala de Plens Premià de Dalt Coral Primiliana de Veus Femenines Rosa Bel
(piano: Adrià Barazón)
Concert de Caramelles gratuït
1 21:30 Casal de les Fonts Olot Coral Croscat Claudio Suzin Monteverdi, Arcadelt, J. Vàzquez i Taltabull gratuït
2 20:30 Basílica de Santa Maria del Pi Barcelona Davidson Chorale and Orchestra, Augusta, Georgia (USA) Philip Streetman i Laura Tomlin   gratuït
3 20:30 Palau de la Música Catalana Barcelona Ensemble Matheus
Cor de Cambra del Palau
Jean-Christophe Spinosi Gloria de Vivaldi i Dixit Dominus de Händel  
4 20:00 Església de Sant Joan de l'Hospital València Davidson Chorale and Orchestra, Augusta, Georgia (USA) Philip Streetman i Laura Tomlin   gratuït
6 20:00 Església de las Calatravas C/ Alcalá, 25
Madrid

Davidson Chorale and Orchestra, Augusta, Georgia (USA)

Phillip Streetman
Laura Tomlin
Paul Brantley
  gratuït
6 20:30 Teatre la Faràndula Sabadell

Cor Ciutat de Mataró
Cor Ciutat de Tarragona 
Cor de Cambra de la Diputació de Girona
Coral de l’Escola de Música de Sant Feliu de Guíxols
Lieder Càmera
Orfeó Manresà
Orquestra Simfònica del Vallès

Xavier Puig
(sp: Assumpta Mateu, mz: Gemma Coma i Inés Moraleda; tn: Francisco Fernández i bx: Pau Bordas)

Passió segons Sant Joan de Bach  
6 20:30 L'Auditori Barcelona Orquestra Clàssica Santa Cecília
Orfeó Gracienc
Coral Càrmina
Vicente Alberola Rèquiem de Mozart   
7 18:00 Sala Cultural la Laguna Sils Coral Camprodon
Coral les Veus de Gualba
Coral Silene
  8a Mostra de Cant Coral  
7 18:30 Col·legiata de Sant Vicenç del Castell Cardona Coral Cantiga Josep Prats
(orgue: Víctor Valls)
Laudate Dominum. Romanticisme alemany i compositors catalans. Obres de Mendelssohn, Brahms, Casals, Mompou, Nicolau, E.Vila, Pastrana, Oltra i J.Vila 12 €
7 18:30 Palau de la Música Catalana Barcelona

Cor Lieder Càmera
Cors del territori
Orquestra Simfònica del Vallès

Xavier Puig Passió segons Sant Joan de Bach   
7 19:00 Teatre Ateneu Sant Celoni Coral Croscat, Olot
Coral Ars Nova, Martorell
Cor Gospel Sant Celoni
Coral Briançó, Sant Celoni
Claudio Suzin
Xavier Pagès
Karol Green
Emilio de la Linde
Primavera Coral gratuït
7 20:00 Pavelló de l'Oli Les Borges Blanques Orfeó Terrall
Cor Garrampemm
Cor de Joves de l'Escola de Música de Les Garrigues
Cor Eurídice
Lluïsa Piñero
Blanca Julià
Dolors Ricart
Des del Cor
Concert participatiu
gratuït
8 12:00 Basílica Montserrat Coral Camprodon   30è Aniversari  
8 16:30 Basílica de l'Abadia de Montserrat Montserrat Cor-Orfeó Parroquial del Vendrell Jordi Solé
(orgue: Jonatan Carbó; gralles: Daniel Carbonell, Jaume Aguza i Jaume Quartero)
Cançons religioses i Missa Brevis a Santa Rosalia d'Albert Solé per a Cor, Orgue i Gralles gratuït
8 17:00 Cripta de la Sagrada Família Barcelona Cor Infantil Sant Cugat
Cor de la Cigale, Lió (França)
Elisenda Carrasco
Anne-Marie Cabut
  gratuït
8 17:00 Centre Cívic i Cultural El Rieral C/ Anna Mogas, 130
Bigues
Coral l'Amarant, Bigues
Coral Cerdanya Canta,Puigcerdà
Coral Doll de Veus, Guissona
Ariel Seras
Mari Carmen Ramón
Esther Llopis
Música variada de diferents èpoques i països taquilla inversa
8 18:00 Església de Sant Genís Taradell Coral Càrmina
Conjunt Rebla't
Daniel Mestre
(sp: Judit Muñoz; clt: Helena Ressurreição; tn: Joan Mas; bx: Néstor Pindado i orgue: David Malet)
Stabat Mater (J. Rheinberger)
Rèquiem K626 (W.A. Mozart)
 
8 18:00 Església de Sant Josep Manresa Coral Camprodon
Coral Eswèrtia
     
8 19:00 Teatre Monumental Mataró

Cor Ciutat de Mataró
Cor Ciutat de Tarragona 
Cor de Cambra de la Diputació de Girona
Coral de l’Escola de Música de Sant Feliu de Guíxols
Lieder Càmera
Orfeó Manresà
Orquestra Simfònica del Vallès

Xavier Puig
(sp: Assumpta Mateu, mz: Gemma Coma i Inés Moraleda; tn: Francisco Fernández i bx: Pau Bordas)

Passió segons Sant Joan de Bach  
8 19:00 Teatre de l'Amistat Mollerussa Orfeó Renaixença Robert Solé Festes de Sant Isidori gratuït
8 19:00 Sala Xica la Vicentina Sant Vicenç dels Horts Coral Mar i Muntanya, Sant Llorenç d'Hortons   XIV Cicle Veus
Organitza: Societat Coral el Llessamí
 
12 20:00 Paranimf de la Universitat de Barcelona Gran Via de les Corts Catalanes, 585
Barcelona
Cor de la Facultat de Farmàcia de la UB (dir: Ahmet S. Bilgin)
Cor de la Deutsche Schule Barcelona (dir: Marta Garcia)
Orquestra Simfònica d'exalumnes del Conservatori de Terrassa (dir: Jordi Montoliu)
Ahmet Süleyman Bilgin
(sp: Marta Garcia i br:
Tomàs Maxé)
"Llums i ombres de Fauré":
Pavane, op. 50
Élégie per a viloncel i orquestra, op. 24
Cantique de Jean Racine, op. 11
Requiem, op. 48
gratuït
13 20:00 Centre Cívic Pere Pruna C/ Ganduxer, 130
Barcelona
Cor Harmonia
Fòrum Vocal
Cor Jove Can Ponsic
Coral Sant Ignasi
Toni Solé Primavera Coral gratuït
13 21:00 Cripta de la Sagrada Família Barcelona Coral Cantiga (Catalunya)
Estudio Vocal Universitario, Mendoza ( Argentina)
Josep Prats
Guido Vacca
Música religiosa gratuït
14 12:00 Cripta de la Colònia Güell   Coral Cantiga

Josep Prats

Música Religiosa
Inclou el concert i la visita sense guia a la Cripta. (amb audioguia 9€)
7 €
14 17:30 Centre Cívic i Cultural la Sitja Fornells de la Selva Coral Sol Ixent, Fornells de la Selva   Concert de Primavera
20a Fira de la locomoció i artesania
 
14 19:00 Sala Gòtica Pl. Palau de Requesens, s/n
Molins de Rei
Quòdlibet Grup Coral Xavier Garcia
(violí i timbal: Isabel Archs)
1r. Cicle de Cant Coral
La llegenda de Sant Jordi Recital Musical i Poètic
Recital de textos de Carles Pérez i de les molinenques Natàlia Trejos, Raquel Pujadas i Judit Ballester
 
14 21:00 Catedral  Sant Feliu de Llobregat Coral Sant Esteve Sesrovivres Eduard Vila Funeral de la Reina Mary de Purcell, Glòria i Psalm 150 de Rutter  
15 18:00 Església Sant Pere de Riudebitlles Coral Riudebitlles, Sant Pere de Riudebitlles
Coral la Lira, Viladecans
Orfeó de Santa Coloma, Santa Coloma de Queralt
Coral Collserola, Vallvidrera
     
15 18:30 Sala Polivalent, de l’Escola Municipal Victòria dels Àngels i i Conservatori Pl. de Victòria dels Àngels, 2
Sant Cugat del Vallès
Cor infantil Sant Cugat
Cor Aglepta
Elisenda Carrasco
Oriol Castanyer
  gratuït
15 18:30 Església Parroquial Llorenç del Penedès Coral Harmonia, Llorenç del Penedès
Coral Sant Ramon
Coral Amics de Penyafel, Els Monjos
Coral Pla del Bosc, Canyelles
  Cicles Corals 2018  
15 19:00 Centre Catòlic L'Hospitalet de Llobregat Coral Xalesta Pol Pastor
(teclat: Dani Prat; baix: Toni Vilaprinyó; guitarra: Santi Méndez; bateria: Marc Poch i narrador: Miquel Llobera)
Jesus Christ Superstar 6 € (anticipada 5€)
15 19:00 Esglèsia de Sant Pau del Camp C/ Sant Pau, 101
Barcelona
Coral Espígol Quim Manyós Tradicionals catalanes i d'arreu
A benefici de la missió "Emaús"
aportació voluntària
15 19:00 Església Sant Esteve Sesrovires Coral Sant Esteve Sesrovivres Eduard Vila Funeral de la Reina Mary de Purcell, Glòria i Psalm 150 de Rutter  
20 20:00 Ermita de Grenyana Lleida Coral Sícoris, LLeida Blanca Julià
(piano: Meritxell Vidal i
poetes convidats: Chesús M. Villafranca i Montserrat Torres)
Jornada Literària Sant Jordi gratuït
20 21:00 Monestir Sant Cugat del Vallès Coral Sant Jordi Oriol Castanyer
(orgue: Vicenç Prunés i baríton: Carles Pachon)
Cicle de Música Sacra coral al Monestir
'Els improperis' de Frederic Mompou
Estrena de la versió per a orgue
Obres de Manuel Blancafort
Estrena del jove compositor Pol Requesens
+info
10 €
20 21:30 Casa de Cultura La Sénia Corals i Conjunt instrumental de Joventuts Unides i alumnat de l'INS la Sénia Josep Ollé
Cinta Ollé
Concert de Sant Jordi
Paraula i cançó
Commemoració de l'Any Pompeu Fabra.
gratuït
21 18:00 Església Parroquial Raïmat Coral Montserratina, Raïmat
Coral l'Olivera, Castelldans
Gerard Bellmunt
Ma Lluïsa Piñero
Primavera Coral  
21 18:00 Església Parroquial Casserres Coral Infantil Sant Bartomeu
Coral Sant Bartomeu
Sara Subirana
Denis Rojo
Cants de les caramelles de 10 anys a Casserres
A benefici de la Marató de TV3
 
21 18:00 Església Parroquial de Sant Pere Pl. de l'Església, 1  Vacarisses Cor de Vacarisses
Músics de l'EMMV
Andreu Brunat 25è Aniversari del Cor
Cantem
Missa Polifònica a tres veus amb acompanyament instrumental de Francesc Torras
4 cançons de caire espiritual
taquilla inversa
21 18:00 Església de Sant Ildefons C/ Madrazo, 92
Barcelona
Coral Càrmina
Orquestra de Músics per la Llibertat
Orfeó Gracienc
Daniel Mestre
Poire Vallvé
(solistes: Ulrike Haller, Anna Tobella, David Hernàndez i Carles Pachón)
Rèquiem per la llibertat. Requiem de Mozart
A benefici de la Caixa de Resistència i de l'Associació Catalana dels Drets Civils
taquilla inversa
21 19:00 Sala Gòtica Pl. Palau de Requesens, s/n
Molins de Rei
Cor GAC   1r. Cicle de Cant Coral
Motets pour un temps de peniténce – Obres des del Renaixement fins a finals del s/XX sota una mateixa temàtica: música per als temps de recolliment i reflexió
 
21 19:00 Sala Fontova Calonge Coral Mestre Sirés Fèlix Pérez Concert monogràfic Ricard Viladesau (centenari del seu naixement)  
21 19:00 Auditori del Conservatori de Música del Liceu C/ Nou de la Rambla, 88
Barcelona
Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya
Salvador Mas
(orgue: Arnau Farré)
R.Schumann: Zigeunerleben
F.Mendelssohn: Veni Domine /Laudate Pueri
Surrexit pastor bonus
A.Bruckner:Locus Iste / Christus factus est
Ave Maria / Virga Jesse floruit
J.Brahms: Ave Maria / Zigeunerlieder
12 €
21 19:30 Casal Municipal Creixell Coral Noves Veus, Vinyols
Coral Sant Jaume, Creixell
Joan Francesc Bertran
David Molina
Concert de Primavera  
21 20:00 Capella de l'Esperança C/ Palma de Sant Just, 4
Barcelona
Chorale AIME (Association Internacionale Musique Ensemble), París (França) David Farrés   gratuït
21 20:00 Sala Paper de Música C/ Fossar
Capellades
Coral Sitges Canta
Coral Noves Veus, Capellades
William Carney
Francesc Xavier Cassanyes
Concert de Sant Jordi  
21 20:00 La Seu Vella Lleida Cor de dones a Cau d'Orella, cor resident de la Universitat de València
Cor Euridice, Les Borges Blanques
Mònica Perales
Dolors Ricart
25 Aniversari Cor Eurídice
Música sacra per a cor de veus blanques composta s/XX i XXI
gratuït
21 20:30 Sala Ramon Montanyà de l’Atlàntida Vic Orquestra de Cambra de Vic
Coral Canigó
Coral Regina
Orfeó Vigatà
Daniel Antolí Pictofonies Guernica: un espectacle de música i pintura
+info
 
21 20:30 Parròquia de Sant Josep Oriol Barcelona Cor Ariadna de l'Agrupació Cor Madrigal Xavier Garcia
(Solistes: Estel Alcañiz, Marta Llorens, Joana Martínez-Mora, Aina Freixa, Joan Chaparro, Roger Veciana, Josep Manuel Rebled i Carlos Ballesteros)
Kejaritomene (gràcia plena!)
Improvització sobre el cant gregorià del Salve regina
Obres de Palestrina, Holst, Britten, Cererols, Grieg, Rhainberger, Poulenc i Eriksson
 
21 20:45 Parroquia Sant Ignasi de Loiola C/ Provença, 544
Barcelona
Cor Poliifònic Sagrada Família Lucia Béresová
(piano : Roger Illa)
Concert de Festa Major
Musicals i cançó catalana
aportació voluntària
22 10:00 Carrers de la població Casserres Coral Infantil Sant Bartomeu, Casserres
Coral el Parc, Terrassa
Grup La Pinya, Artés
Coral l'Amistat per la dona, Sabadell
Societat Coral la Llanterna, Súria
Clau de Sol, Vic
Coral Roureda, Sabadell
Societat Coral la Il·lustració Artística, Sant Quirze del Vallès
Grup de Caramelles de Vinyals
Coral l'Olivera, Castellar del Vallès
Grup de Caramelles de l'Espunyola
Grup de Caramelles de Sant Jordi, Cercs
Grup de Caramelles de Sant Climent de Llobregat
Grup de Caramelles de Fals
Grup Abril Maig Juny, Vic
Coral Jove Sant Bartomeu, Casserres
Grup de Cascavells i Bastons Sant Bartomeu, Casserres
Coral Sant Bartomeu, Casserres
  37a Trobada de Caramelles  
22 11:30 Rambla de Sants Barcelona Coral Sant Medir Ramon Beltran Un camí per a la lectura
Diversos espectacles musicals al llarg del matí
gratuït
22 12:00 Església de Santa Magdalena Montblanc Coral Flor de Lis
Polifònica Joia d'Alella
Joana Cervelló
Jordi Lalanza
(piano: Lázaro Castillo)
Repertori variat gratuït
22 17:30 Parròquia de Sant Joan Matadepera Agrupació Coral Matadepera          Chorale AIME, París (França) Rosa Ma Ribera
David Ferrés
40è Aniversari  
22 18:00 Escola Fundació Dolores Sopeña
C/ Violant d'Hongria, 39
Barcelona
Coral de la Fundació Dolores Sopeña
Cor de Mares i Pares de la Coral Sant Medir
Ramon Beltran Per Sant Jordi cantem a l'amor gratuït
22 18:00 Caputxins de Sarrià Barcelona Coral Sant Jordi Oriol Castanyer
(orgue: Vicenç Prunés i baríton: Carles Pachon)
Els improperis de Frederic Mompou
Estrena de la versió per a orgue
Obres de Manuel Blancafort
Estrena del jove compositor Pol Requesens
 
22 18:00 Orfeó Català Mèxic Massa Coral de l'Orfeó Català de Mèxic Paul Aguilar
(piano: Martín de la Rosa)
Concert de Sant Jordi  
22 18:00 Església Parroquial Sant Quintí de Mediona Coral Terpsícore, Sant Quintí de Mediona
Coral Arrels, Cunit
Coral Mixta d'Igualada
  Cicles Corals 2018  
22 18:30 Casal Calaf Coral Resons, Calaf
Orfeó Renaixença, Mollerussa
Robert Solé Repertori variat  
22 18:30 Església Parroquial Vimbodí i Poblet Cor Vivace Tomàs Rosado Love  
22 18:30 Teatre Principal C/ Francesc Layret, 41
Badalona
T-EMA (companyia de teatre musical de l'Orfeó Badaloní) Eloi Prat Urinetown El Musical
A benefici d'Aspanin
10 €
22 18:30 Església Parroquial  Tossa de Mar Coral de la Vall d'Aro, Castell-Platja d'Aro
Coral el Llessamí, Sant Vicenç dels Horts
Coral Tossenca
Diem Huong Tran
David Pastor
Fidel Aromir
(piano: Jaume Oliver i Pau Solsona)
Concert de Sant Jordi  
22 19:00 Església de l'Escola Pia Tàrrega Coral Joia de Maig, Anglesola Narcís Cercós
(piano: Marcel Fabregat)
A benefici de Càritas Parroquial 5 €
22 19:00 Església de Sant Julià L'Arboç Coral Ressò, L'Arboç
Coral la Ginesta, La Granada
Coral Si Fa Sol, Santa Margarida de Montbuí
  Cicles Corals 2018  
22 19:00 Teatre la Massa Pl. del Teatre, 3
Vilassar de Dalt
Orquestra Simfònica Sant Cugat (dir. Josep Ferré)
Polifònica de Puig-reig (dir. Emmanuel Niubó)
Cor de Cambra Sant Cugat (dir. Albert Santiago)
Salvador Brotons
(sp: Maia Planas i narradora: Neus Dalmau)
Manuel Oltra: Alimara
Joan Lamote de Grignon:Poema romàntic
Salvador Brotons:Cantata de Randa
8-15 €
23 19:00 Tarima municipal al Passeig Marítim Sitges Sitges Canta! William Carney Música coral de diverses époques i llengües gratuït
23 19:00 Pàrquing de la Casa de la Cultura Agustí Sardà Mont-roig del Camp Coral Sant Miquel, Mont-roig del Camp Joan C. Blanch Repertori variat  
23 20:30 Basílica de Santa Maria Igualada Cor Infantil Amics de la Unió Josep Vila Gumí, Elberdin, Kocsar, Vivancos, Ala-Pollanen, Vila-Casañas, Ruera, Chihara, Vidal i Lindmark 5-12 €
23 20:30 Església Santa Maria de Jesus de Gràcia C/ de Gràcia, 3
Barcelona
Orfeó Atlàntida Milen Panayotov
Arnau Roura
Requiem For The Living de Dan Forrest
Requiem de Luigi Cherubini
5 €
23 21:00 Teatre–auditori Av. del Pla del Vinyet, 48  Sant Cugat del Vallès Orquestra Simfònica Sant Cugat (dir. Josep Ferré)
Polifònica de Puig-reig (dir. Emmanuel Niubó)
Cor de Cambra Sant Cugat (dir. Albert Santiago)
Salvador Brotons
(sp: Maia Planas i narradora: Neus Dalmau)
Manuel Oltra: Alimara
Joan Lamote de Grignon:Poema romàntic
Salvador Brotons:Cantata de Randa
14-28 €
27 20:00 Catedral Barcelona The Llewelyn Choir, Canberra (Austràlia) Rowan Harvey  
(piano: Anthony Smith)
  gratuït
27 21:00 Auditori Municipal Terrassa Cor Montserrat 
Jove Orquestra del Conservatori de Terrassa
Esbart Egarenc
Rosa Ma Ribera
(solistes: Anna Alàs, Maria Mateu, Carles Ortiz, Laia Camps i Joan Martínez i escenografia: Carles Ortiz)
Cicle Músiques del Cor
Dido & Aeneas de Henry Purcel 
14 €
28 18:00 Església de Sant Miquel dels Sants C/ Escorial, 163
Barcelona
Cor Capella Bach
Grup de Cambra Jomenrosc
Murat Khupov
Òscar Vilaprinyó
(piano: Cèlia Miquel)
Cançons religioses a cappella de diverses èpoques
Música religiosa instrumental
Der Geretche kommt um - Kuhnau/Bach (cor i instruments)
gratuït
28 18:00 Auditori Municipal Terrassa Cor Montserrat 
Jove Orquestra del Conservatori de Terrassa
Esbart Egarenc
Rosa Ma Ribera
(solistes: Anna Alàs, Maria Mateu, Carles Ortiz, Laia Camps i Joan Martínez i escenografia: Carles Ortiz)
Cicle Músiques del Cor
Dido & Aeneas de Henry Purcel 
14 €
28 19:00 Capella de la Mare de Déu de Montserrat Castellar del Vallès Coral Xiribec Andreu Brunat
(guitarra: Carme Vinaixa i Lidia Caballé)
Cançons populars i tradicionals d'arreu gratuït
28 21:00 Teatre Óvalo Vélez Rubio (Almeria) Coral Ménade, Torres de Cotillas (Múrcia)
Coral Manuel de Falla, Vélez Rubio (Almeria)
Coral Pedres Blanques, Sant Boi de Llobregat
Pedro Víctor López
Carlos Martínez
Candi Rodríguez
Trobada de corals gratuït
29 tot el dia   Deltebre 42 corals de diferents poblacions   Lleida Canta a l'Ebre  
29 18:00 Església Santa Maria Cubelles Cor Espiga XXI, Cubelles
Cor Espiga, Cubelles
Cor Jove Orfeò Atlantida, Barcelona
Coral Rocafort, Sant Julià de Loria
Orfeó Reinaixença, Mollerussa
Robert Solé Repertori variat gratuït
29 18:00 Auditori els Caputxins Figueres Coral Germanor Empordanesa Clàudia Coral
(piano: Lídia Blànquez)
10è Aniversari del retorn
Cants des del Cor - Concert de Fires
Música catalana i llatinoamericana
gratuït
(cal recollir invitació al Casino Menestral)

MAIG - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
4 21:00 Santuari de la Nostra Senyora del Sagrat Cor C/ Rosselló, 175
Barcelona
Coral Arquitectura
Orquestra de la UPC
Lluís Carné
(sotsdirector: Lluís Perernau; sp: Núria Costa; clt: Ana Lite;
tn: Hector Ortín i br: Lluís Salord)
Músics Revolucionaris
Mozart, Xostakòvitx i The Beatles
5 €
4 21:00 Teatre Casal Agramuntí Ronda Comtes d'Urgell
Agramunt
Escolania de Montserrat Llorenç Castelló
(piano: Vicenç Prunés)
7è concert Ramon Casals Obres de J. Cererols, P. Casals, J. Brahms, F. Pulenc, B. Vivancos, J. Ma Ruera, B. Bibiloni, F. Civil i A. Guinovart 20 € (18€ anticipada aquí)
5 19:30 Ateneu, Sala Nausica Lleida Cor de Cambra Joliu Enric Navàs 32a Temporada de Concerts "Dissabtes, Música a l'Ateneu"
Cloenda
Cançons d'arreu
gratuït
5 20:30 Església dels Carmelites Av. Diagonal, 424
Barcelona
Cor Capella Bach
Grup de Cambra Jomenrosc
Murat Khupov
Òscar Vilaprinyó
(piano: Cèlia Miquel)
Cançons religioses a cappella de diverses èpoques
Música religiosa instrumental
Der Geretche kommt um - Kuhnau/Bach (cor i instruments)
gratuït
6 18:00 Església Pare Claret Sallent Coral Nova Harmonia, Sallent
Coral l'Albada del Caravàning, Manresa
Grup Coral V9, Viladomiu Nou
Coral Estel, Gironella
Judit Aloy
Josep Guiteras
Carles Rullo
Joan Alsina
XII Roda Coral 2018  
6 18:00  Auditori Municipal  C/ Miquel Vives, 2
Terrassa
Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya
Òscar Boada The Golden Vanity, Benjamin Britten 10 €
6 18:30 Església de Sant Pau del Camp Barcelona Coral les Flors de Maig, Barcelona
Cor Harmonia de l'Escola Pia de Sarrià
  A benefici de la fundació Emaús
(tota la recaptació anirà destinada a comprar una ambulància per una població de Kènia)

aportació voluntària
6 19:00 Auditori de l'escola de música la Lira Ampostina C/ Mestre Francesc Casanovas, 44
Amposta
Coral Vent de Dalt, Tortosa
Coral les Veus de l'Ebre, Sant Jaume d'Enveja
Cor la Lira Ampostina, Amposta
Joan Carles Blanch
Èric Benito
Núria Francino
Setmana Cultural gratuït
11 20:30 Església de Sant Pau del Camp Barcelona Cor Ariadna de l'Agrupació Cor Madrigal Xavier Garcia
(Solistes: Estel Alcañiz, Marta Llorens, Joana Martínez-Mora, Aina Freixa, Joan Chaparro, Roger Veciana, Josep Manuel Rebled i Carlos Ballesteros)
Kejaritomene (gràcia plena!)
Improvització sobre el cant gregorià del Salve regina
Obres de Palestrina, Holst, Britten, Cererols, Grieg, Rhainberger, Poulenc i Eriksson
 
12 18:00 Catedral de Sant Llorenç Pl. de la Vila
Sant Feliu de Llobregat
Coral Arquitectura
Orquestra de la UPC
Lluís Carné
(sotsdirector: Lluís Perernau; sp: Núria Costa; clt: Ana Lite;
tn: Hector Ortín i br: Lluís Salord)
Músics Revolucionaris
Mozart, Xostakòvitx i The Beatles
taquilla inversa
12 20:15 Església de la Immaculada Concepció Barri del Mar
Vilanova i la Geltrú
Coral Moixaina, Vilanova i la Geltrú
Coral Noves Veus, Capellades
Coral Laroc, Vilafranca del Penedès
Coral del CEP, Vilafranca del Penedès
Polifònica de Vilafranca
  Cicles Corals 2018  
13 12:00 Auditori Municipal Terrassa Taller de Teatre Musical del Conservatori de Terrassa   El Rei Lleó d’Elton John  
13 13:00 Ateneu Terrassenc Pg. del Vapor Gran, 39 B
Terrassa
Orfeó Joventut Terrassenca
Lucia Beresova
XVI Fira Modernista gratuït
13 17:00 Església del Carme Girona Coral Germanor Empordanesa Clàudia Coral
(piano: Lídia Blànquez)
Concert en Temps de Flors
Música catalana i llatinoamericana
gratuït
13 18:00 Església Puig-reig Polifònica de Puig-Reig
Coral Romança, Callús
Coral Czarda, Sant Joan de Vilatorrada
Coral Sant Esteve, Balsareny
Coral la Fònica, Freixinet
Josep Ma Conangla
Emmanuel Niubó
Daniel Vallejo
Maria Díaz
Marc Comabella
Josep Barcons
XII Roda Coral 2018  
13 18:00 Capella de Santa Àgata Barcelona Cor Ariadna de l'Agrupació Cor Madrigal Xavier Garcia
(Solistes: Estel Alcañiz, Marta Llorens, Joana Martínez-Mora, Aina Freixa, Joan Chaparro, Roger Veciana, Josep Manuel Rebled i Carlos Ballesteros)
Kejaritomene (gràcia plena!)
Improvització sobre el cant gregorià del Salve regina
Obres de Palestrina, Holst, Britten, Cererols, Grieg, Rhainberger, Poulenc i Eriksson
 
13 18:00 Església de Santa Maria Igualada Capella de Música de la Tossa, Igualada
Orfeó de Santa Coloma de Queralt
Cor Orfeó Parroquial del Vendrell
Coral Terra Nostra, Igualada
  Cicles Corals 2018  
13 19:00 Teatre Zorrilla C/ Canonge Baranera, 17
Badalona
Cor de Projectes de l'Orfeó Badaloní
L'Oca Underground
Óscar Peñarroya Oh, quina nit!
Els musicals moderns
10 €
19 18:30 Església de Sant Francesc Vilafranca del Penedès Societat Coral el Penedès
Coral Laroc, Vilafranca del Penedès
Jordi Gonzàlez Concert de Fires gratuït
19 19:00 Auditori Municipal Pg. Ernest Lluch, s/n
Terrassa
Orfeó Joventut Terrassenca
Singfusió
Cor Polifònic Sagrada Família, Barcelona
Unió Coral Centre i Energia, La Roca del Vallès
Lucia Beresova
(piano: Jorge Varela; bateria: Jordi Fernández i solistes: Mariona Pallach, Ona Cadafalch i German de la Riba)
Cicle Músiques del Cor
Musical de Musicals
50è Aniversari de l’Orfeó Joventut Terrassenca
10 €
20 11:30 Església Sant Pau de Seguries Coral Camprodon   Festa de la gent gran
Missa i concert
 
20 12:00 Església Talamanca Agrupació Coral Talamanca
Cor Harmonia, Monistrol de Montserrat
Coral Sant Bartomeu, Casserres
Coral al Vent, Sant Vicenç de Castellet
Pere Díez
Gemma Pedrós
Denis Rojo
XII Roda Coral 2018  
27 18:00 Església de Crist Rei Manresa Coral Font del Fil, Manresa
Orfeó Monistrolenc, Monistrol de Montserrat
Agrupació Coral Talamanca
Coral Santa Maria, Avià
Coral de Salelles
Capella de Música Burés, Castellbell i el Vilar
Cor Xera, Moià

Rosa Ma Ortega
Pere Díez
Xavier Llobet
Mireia Subirana
XII Roda Coral 2018  
27 19:00 Teatre de la Passió Esparreguera Coral de La Passió, Esparreguera
Banda de Música d’Esparreguera
Olga Aurin 40è Aniversari
Cançons catalanes i fragments de Cors d'Òpera
 

JUNY - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
3 12:00 Parròquia Pla del Vent C/ Jovent, 5
Sant Joan Despí
Coral Primavera per la Pau Xavier Rodon Misa Campesina gratuït
3 17:00 Teatre del Aspres Tuïr Cor d’homes de Tuïr
Coral Cantaires de la Fossella
Coral Germanor Empordanesa
Esteve Regaudie
Paul Roig
Claudia Coral 
(piano: Lídia Blànquez)
Trobada internacional de corals  
10 12:00 Basílica de Santa Maria del Mar Barcelona Coral Camprodon   Missa i concert  
16 20:00 Auditori Municipal Terrassa Coral Nova Egara
Cor Vine
Cor Jove Fusió
Raimon Romaní
(piano: Eduard Sàez)
Cicle Músiques del Cor
Elies de Felix Mendelssohn 
10 €
17 12:00 Auditori Municipal Terrassa Coral Nova Egara
Cor Vine
Cor Jove Fusió
Raimon Romaní
(piano: Eduard Sàez)
Cicle Músiques del Cor
Elies de Felix Mendelssohn 
10 €
17 19:00 Auditori Municipal Terrassa Dríade Grup Vocal Lourdes Garcia Cicle Músiques del Cor
Choral Broadway
10 €
24 20:00 Auditori Municipal Terrassa Jazz Cor Terrassa Víctor Frigola
(piano: Eduard Sàez)
Cicle Músiques del Cor
L’Elisir d’Amore de Gaetano Donitzetti 
10 €
30 19:00 Auditori del Conservatori de Música del Liceu C/ Nou de la Rambla, 88
Barcelona
Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya
Òscar Boada Petita messe sloennelle, de Gioacchino Rossini 12 €

JULIOL - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
7 20:00 Teatre de Sarrià C/ Pare Miquel de Sarrià, 8
Barcelona
Orfeó Atlàntida Milen Panayotov
(sotsdirector: Arnau Roura i piano: Josep Buforn)
Requiem en do menor, de Luigi Cherubini 10 €
8 19:00 Parròquia de Santa Maria de Sants Plaça Bonet i Muixí, 5
Barcelona
Orfeó Atlàntida Milen Panayotov
(sotsdirector: Arnau Roura i piano: Josep Buforn)
Requiem en do menor, de Luigi Cherubini 10 €

AGOST - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

SETEMBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

OCTUBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

NOVEMBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

DESEMBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu


PER CONSULTAR CONCERTS ANTERIORS, CLIQUEU AQUÍ.